Finansowanie dla firm – sprawdź nowe możliwości

Kredyty, pożyczki, konta bankowe, pożyczki dla firm i osób prywatnych

Finansowanie dla firm – sprawdź nowe możliwości

finansowanie dla firm

Finansowanie dla firm nowe możliwości na rynku. SimplyLoan umożliwi firmom szybkie, wygodne i bezpieczne uzyskanie pożyczki leasingowej online na wysoką kwotę – nawet 200 tys. zł. Dzięki wykorzystaniu algorytmu do oceny wiarygodności kredytowej czas potrzebny na wydanie decyzji o przyznaniu finansowania wyniesie maksymalnie 15 minut. Umowy podpisywane są elektronicznie, co dodatkowo przyspiesza otrzymanie pożyczki.

 

Nowa usługa dla firm

Siemens Financial Services wprowadza na rynek nową usługę, która umożliwi przedsiębiorcom szybkie i wygodne finansowanie zakupu sprzętu.Pożyczki leasingowe pod marką SimplyLoan będą udzielane przez Internet, bez konieczności wizyty w oddziale instytucji finansowej, wypełniania papierowych wniosków i długiego oczekiwania na decyzję kredytową.

 

Finansowanie dla firm – jakie korzyści ?

– SimplyLoan to nie tylko nowa marka w portfolio Siemens Financial Services, ale także innowacyjne rozwiązanie na rynku finansowania dla firm. Naszą przewagę konkurencyjną tworzą: szybka decyzja kredytowa wydawana online i podpisywanie umowy pożyczki w formie elektronicznej. Gwarantuje to możliwość pozyskania kwoty w wysokości oferowanej przez banki, decyzję kredytową w kwadrans, bez formalności, skomplikowanych i długotrwałych procedur i w cenie bardziej atrakcyjnej niż w przypadku przeciętnego kredytu bankowego, a do tego daje możliwość zamknięcia całej procedury, wraz z wydaniem sprzętu, nawet w godzinę – mówi Grzegorz Jarzębski, szef linii biznesowej Asset Finance w Siemens Financial Services.

 

Umowa podpisywana elektronicznie

Wartość finansowania udzielanego na maksymalnie 84 miesiące sięgnie 200 tys. zł, a w przyszłości nawet 1 mln zł. Dzięki wykorzystaniu algorytmu do oceny wiarygodności kredytowej czas potrzebny na wydanie decyzji o przyznaniu finansowania w SimplyLoan skrócił się do 15 minut, podczas gdy rynkowy standard oczekiwania to 48 godzin. Umowy pożyczkowe zawierane w ramach SimplyLoan podpisywane są elektronicznie poprzez platformę Autenti, co dodatkowo przyspiesza proces otrzymania finansowania.

 

Pożyczkobiorca do złożenia e-podpisu potrzebuje jedynie telefonu komórkowego i adresu email, nie musi instalować żadnego oprogramowania, ani kupować specjalistycznego sprzętu czy zakładać dedykowanego konta.

 

Nowa usługa w pierwszej kolejności zostanie udostępniona w sektorze healthcare. Już w listopadzie zaoferują ją najlepsi dostawcy sprzętu medycznego, współpracujący z Siemens Financial Services. W ciągu kilku miesięcy pożyczki leasingowe w ramach SimplyLoan staną się dostępne również dla branży przemysłowej, w tym także jako rozwiązanie do finansowania oprogramowania.

 

Finansowanie dla firm – pożyczka leasingowa

– Pożyczka leasingowa to najbardziej elastyczna i najczęściej wybierana przez firmy medyczne forma finansowania zewnętrznego, która daje m.in. możliwość sfinansowania całej inwestycji, włącznie z 8-procentowym VAT-em, bez wkładu własnego. W taki sposób swoje inwestycje finansuje około 20 proc. przedsiębiorców z branży medycznej, a Siemens Financial Services jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku w zakresie udzielania tego typu wsparcia. Rozumiemy potrzeby dostawców sprzętu medycznego i lekarzy, dlatego dążyliśmy do maksymalnego przyspieszenia i uproszczenia procedury przyznawania finansowania na aparaturę medyczną.

 

 

Jesteśmy przekonani, że SimplyLoan będzie dla dostawców istotnym narzędziem wspierającym sprzedaż – mówi Tomasz Szyszka, Medical Industry Business Development Manager w Siemens Financial Services.
We wrześniu Siemens Financial Services umożliwił firmom medycznym podpisywanie umów pożyczki leasingowej z wykorzystaniem SMS i maila. SimplyLoan idzie o krok dalej.
– Wprowadzenie podpisu elektronicznego firmy Autenti znacząco uprościło procedurę uzyskiwania pożyczki w ostatnim etapie, kiedy zawierana jest umowa. W SimplyLoan cały proces jest zautomatyzowany i maksymalnie krótki – mówi Tomasz Szyszka, z Siemens Financial Services.

 

Jak działa SimplyLoan? Po wyborze sprzętu, przedsiębiorca otrzyma na adres mailowy link przekierowujący do strony internetowej aplikacji webowej SimplyLoan, w której dokończy procedurę i zweryfikuje swoją tożsamość (poprzez przelanie 1 zł na wskazane wcześniej konto). Następnie algorytm błyskawicznie zbada jego historię kredytową, by w kilkanaście minut wydać decyzję kredytową.

 

Po uzyskaniu pozytywnej decyzji przedsiębiorca podpisuje umowę pożyczkową poprzez platformę Autenti.
– Dzięki błyskawicznej decyzji o przyznaniu kredytu oraz sprawnemu procesowi realizacji transakcji, klient jest w stanie niemalże natychmiast odebrać zakupioną maszynę. SimplyLoan gwarantuje oszczędność czasu oraz poprawia wygodę w prowadzeniu biznesu – podsumowuje Grzegorz Jarzębski, z Siemens Financial Services.

 

źródło – pressoffice.pl